Emirhan Bülbül

Alexa grupları işe yarıyor mu ?

Merhaba zat-ı muhterem kardeşlerim. Bu yazımda sizlere webmaster forumlarında oldukça fazla rastladığımız alexa guruplarından bahsedeceğim.

İnternette alexa’da nasıl yükselirim gibi makaleleri çok okudum ve çoğunda alexa’nın içerikle bir bağlantısı olmayıp, siteye giren ziyaretçinin sitede kalma süresiyle bağlantılı olduğunu gördüm. Lakin ben siteme içerik eklemediğim her gün sitemin alexa’da gerilediğini farkettim. Yani alexa siteye giren kullanıcının sitede kalma süresine önem verdiği gibi sitenin süncel olmasına da oldukça önem veriyor.

Alexa Toolbar’ı kesinlikle unutmamak lazım siteye giren ziyaretçinin tarayıcısında alexa toolbar yüklü ise alexa’da daha fazla yükseliyorsunuz.

Peki Alexa Gurupları Ne Yapıyor ?

Forumlarda görmüş olduğumuz alexa grupları, gruptaki kişilerin bilgisayarlarına alexa toolbar yükleterek günde 20 şer dakika tüm sitelerin gezilmesi isteniyor. Bu şekilde alexa’da yükseliş oluyor. Gerçekten de işe yarıyor. Alexa grupları ile güncel siteyi birleştirdiğiniz zaman alexa’da çok güzel bir yükseliş yakalayabilirsiniz.

Çoğu webmaster alexa gruplarını saçma buluyor buna şahit oldum, ama hiç öyle değil. Alexa grupları oldukça etkili. Alexa çalışmasını kişisel bloğumda uygulamadığımı burada belirtmek istiyorum. (Sonra demeyin ki bak aq işe yaramıyor.) 🙂

*Ayrıca buraya da not düşeyim; sitenize alexa widget eklediğiniz taktirde bu da alexa’da yükselmenize yardımcı olacaktır.

Hiç beklemeden bir veya birkaç tane alexa grubuna katılmanızı tavsiye ederim.

Yorum Yap

Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al