Emirhan Bülbül

HTML Otomatik Sayfa Yenileme Kodu

Evett, yeni bir yazıyla daha buradayım. Bu yazıda haber sitelerinin çoğunda bulunan otomatik sayfa yenileme kodunu paylaşacağım.

Tüm Sayfaları Otomatik Sayfa Yenileme Kodu:

<meta http-equiv=”refresh” content=”300; URL=<?php echo home_url(); ?>/”>

Bu kodu temanızın </head> tagından hemen önce eklediğinizde sitenize ait o an açık olan herhangi bir sayfa her 300 saniyede bir yenilecektir.

Seçilen Sayfaları Otomatik Yenileme Kodu:

<META http-equiv=”Refresh” content=”300;”>

Bu kodu HEAD tagları arasına ( </head> kodundan hemen önce) yerleştirdiğiniz her sayfa belirlediğiniz sürede kendisini yeniler.Önerim ,ekleyecekseniz sadece ana sayfaya ekleyiniz.

İki kod  içinde kodda bulunan 300 değeri sayfanızın sn cinsinden yenilenme süresidir dilerseniz 300 yerine başka bir değeri yazabilirsiniz.

Faydaları Nelerdir?

  • Alexa Değerinizi bir yere kadar düşürür.Sırf alexa değerini düşürmek için bu kodu ekleyip sayfa yenileme süresini  60 saniye gibi kısa bir süre yapmayın çok olumsuz etkisini görürsünüz uzun ömürlü ve hakiki seo,ziyaretçi bazlı olan seo’dur buna dikkat ediniz.
  • Nasıl ki siz bir sitede bir şey okurken sayfanın zırt pırt yenilenmesinden hoşlanmazsanız ziyaretçilerinize de bu durumu yaşatmamak için blog ve siteler için sayfa yenileme süresini  en az 300 sn yapınız.
  • Bu kodu forumlarda kullanarakta foruma ait mesaj ve konu akışı listesinin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.Önerim forumlarda sadece ana sayfa için bu sayfa yenileme kodunu kullanınız ve forumunuzun aktifliğine göre yenileme süresini belirleyiniz.
  • Birde sitenizdeki bir konuya birisi yorum yapmış olup cevap bekliyor olduğunda,sayfa yenileme kodu ile  belirlenen sürelerde sayfalarınız yenilendiği için yorum yapan kişi cevap olarak yazdığınız yorumu bu sayede kısa sürede görebilir.
  • Ziyaretçileri düşünerek kullanıldığında,bir çok faydasın vardır kısaca.

Her neyse yeter bu kadar bir sonraki yazılarımda görüşmek üzere. Kalın sağlıcakla 😉

Yorum Yap

Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al