Müzik ve Teknolojiyle arası iyi olan bir zat-ı muhterem.

İspanyolca Özel Ders ve İtalyanca Seviye Tespit Sınavları
3 ay önce 82 okunma Tanıtım Yazısı

Valentino, Versace ya da Armani, sizi İtalyanca öğrenmek için cesaretlendirmiyorsa, pek çok neden daha sıralayabiliriz. Unutmayın ki, az önce isimlerini saydıklarımız, saygın ve ünlü olmalarının yanı sıra iş dünyasının da önemli markalarıdır. İtalyanca kursu, moda dünyasının göz kamaştırıcı basamaklarını tırmanmak ve harika bir iş kariyeri yakalamak için oldukça uygun bir başlangıçtır. Ama İtalyanca kursu için tek neden bu değil? Bu sorunun cevabını vereceğiz ama önce neden yeni bir dil -İtalyanca ya da diğerleri- öğrenmeniz gerektiğinin üzerinde duralım.

Neden yeni bir dil öğrenmeliyiz?

Yeni bir dil öğrenmenin en büyük yararını gözle görmek mümkün değildir çünkü bu tamamen beyin fonksiyonlarıyla ilgilidir.  Bazı araştırmacılar, iki dile sahip olan beynin, daha fazla etkileşimli, gelişmiş sinirsel bağlantılara sahip olduğunu belirtiyor. Şüphesiz hiçbirimiz bir, iki hatta daha fazla dili hiç de zorlanmadan konuşabiliriz. Aslında, birden çok dil, beyin için bir “egzersiz” işlevi görür ve araştırmalar, yeni bir dil öğrenmenin, zihinsel yeteneklerin artmasına yol açabileceğini göstermiştir. Örneğin, belleği geliştirebilir ve iki dil bilenler, diğerlerine göre pek çok konuda daha üstün performans gösterebilirler. Ayrıca yeni bir dil öğrenmenin karar vermeyi hızlandırdığı ve yetenekleri geliştirdiği de gözlenmiştir. Hatta yıllar önce edindiğiniz bir yeteneğiniz, dil eğitiminizle birlikte tekrar ortaya çıkabilir.

Bunlar genel olarak yeni bir dil öğrenmenin inanılmaz yararlarından sadece birkaçı. Bu dillerden biri de İtalyanca olabilir. Peki, neden İtalyanca kursuna gitmeliyiz?

İtalyanca öğrenin, dünyanın en iyi mesleklerine sahip olun!

İtalyanca kursu, size dünyanın en güzel mesleklerinden biri olan tur rehberliğinin yolunu açabilir ya da iyi bir gezgin olmanın! Belki de gezi dergilerinin vazgeçilmez editörü olabilirsiniz ve tabii turizmin birçok dalı, iyi İtalyanca konuşan birisi için daima sonsuza dek açık olacaktır. Bu vesileyle ya da uluslararası bir iş başvurusu için İtalya’ya gittiğinizde, insanların bu ülkeyi neden bu kadar çok sevdiklerini anlayacaksınız. İtalya, dünyanın en güzel köşelerinden bazılarına ve en nefes kesici manzaralara sahiptir. Örneğin, Amalfi Sahili, Sorrento, Positano ve Sicilya’yı ele alalım. İtalyanca biliyor olmak, bu şehirlerde yaşama ve çalışma olasılığınızı yüzde yüz artıracaktır.

İtalyan mutfağında Execusive Chef 

İtalyanca öğrenmek için ikinci en önemli nedeniniz İtalyan mutfağıdır! Özellikle de aşçılığın, yalnızca geçmiş yüz yıllarda değil, günümüzün de en önemli -ve tabii en çok kazandıran- mesleklerinden biri olduğu düşünüldüğünde… Eğer İtalyancayı iyi derece konuşuyorsanız, bir İtalyan şefin yanından mesleki hayatınızın en değerli tecrübelerini kazanabilirsiniz. Sadece İtalyan mutfağı dahi öğrenmek, kariyerinizi tahmin edemeyeceğiniz kadar yükseğe fırlatacaktır.

İyi bir film yönetmeni olun

İtalyanca öğrenmek için ilk önemli neden dili kullanan insanların kültürel dünyasıdır çünkü her ikisinin de -dil ve kültür- “The Good Life” ya da “La Dolce Vita”, eğer Türkçe söylersek ‘iyi ve güzel bir hayatla, ilgisi vardır. (La Dolce Vita, aynı zamanda tüm zamanların en beğenilen filmlerinden birinin adıdır.) Filmlerden bahsederken Fellini, Antonioni ve Visconti gibi İtalyan yönetmenleri anmadan geçemeyiz. Bu isimler size İtalyanca kursu hakkında güzel fikirler verecektir. Sinema sektöründe kariyer yapmak için İngilizce bilmek olmazsa olmaz ise, İtalyanca ile Hoollywood’un çok daha ilerisine gitmeniz mümkündür. (Bu konuda aklınızda soru işaretleri varsa “I Cento Passi” (“One Hundred Steps”) ya da “La Grande Bellezza” (“The Great Beauty”) filmlerini izleyebilir ve neden İtalya’nın “En İyi Yabancı Film” Oscar’ını diğer ülkelerden daha fazla kazandığını anlayabilirsiniz.)

Ve kültürel etki ve katkılardan söz ederken konuyu İtalyan müziğine de getirebiliriz. İtalyanca öğrenmek, size, bu dilin ve tabii dünyanın en büyük müzisyenlerinin izinde gitme olanağı sağlayacaktır. Örneğin Alman besteci Mozart’ın birçok operasını İtalyanca yazdığını biliyor muydunuz? Fakat İtalyancanın müzik kültürü hakkında tarihte çok da gerilere gitmenize gerek yok, Pavarotti veya Bocelli ya da Pausini veya Mengoni mutlaka size bazı fikirler verecektir. Müzik dünyasında kariyer yapmak için asla yetenekleriniz göz ardı etmeyin.

İtalyanca öğrenmek

İtalyanca öğrenmek kolay mıdır? Bu sorunun cevabı yüzde yüz “Evet” olacaktır. Eğer İngilizce biliyorsanız ve ikinci bir dil olarak İtalyanca öğrenmek istiyorsanız, bu yüzdenin oranı, yüzde yüz kısa sürede öğrenebilirsiniz, şeklinde olacaktır. İngilizce bilenlerin, İtalyanca konuşmasını kolaylaştıran, her ikisinin de Latince kökenden geliyor olmasıdır. Ayrıca her iki dil arasında “agente”, “finale”, “impossibile”, “diligente” ve “melodia” gibi pek çok ortak kelime vardır.

İtalyancanın öğrenmesi kolay bir dil olarak görülmesinin bir başka nedeni, yazım ve telaffuz arasındaki bağdır. İtalyancada bir kelimeyi nasıl yazdığınız ve nasıl telaffuz edeceğiniz arasında güçlü bir ilişki vardır.

İtalyanca ile kariyer fırsatlarını yakalayın

İkinci bir dil -uluslararası iş başvurularınızda İngilizce bildiğiniz varsayılır- özgeçmişinizde sizi, diğerlerinden birkaç adım öne çıkartacaktır. Belki işveren için tek dil de yeterlidir ancak iki dili konuşanlar, muhtemelen daha çok ilgisini çekecektir. Bu da iki dil bilmenin iş dünyasındaki önemini gözler önüne seriyor. Peki, İtalyanca için de böyle mi? Evet ve hatta çok daha fazlası! İtalya, Euro bölgesinde ve dünyanın sekizinci en büyük üçüncü ekonomisidir. Ekonomik büyüklük önemlidir çünkü pazardaki fırsatları yansıtmaktadır.

Bununla birlikte, İtalyan dil becerilerinizi kullanabilmek için İtalya’ya gitmeniz bile gerekmeyebilir. Özellikle e-ticaret sektörü olmak üzere Avrupa’ya yönelmek isteyen pek çok ABD şirketi vardır ve hedefleri büyümektir. Bu şirketlerden birinin genel müdürü neden siz olmayasınız ki! Eğer ileriki yıllarda size hizmet edecek bir dil öğrenmek istiyorsanız, İtalyanca listenin en üstünde tutmalısınız.

İtalyanca kursu

İtalyanca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. İtalyanca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile İtalyanca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

İspanyolca Kursu – İspanyolca Özel Ders

Bu aralar yapılacaklar listenizde neler var? En yakın arkadaşlarınızı ziyaret etmek için Kuzey Amerika’ya mı gideceksiniz? Yurt dışı eğitimine mi karar verdiniz? Ya da, “Don Quixote”u orijinal baskısıyla okumayı mı düşünüyorsunuz? Belki de dünyaca ünlü uluslararası bir şirkette çalışmayı planlıyorsunuz.

Yukarıda sıraladıklarımızın her biri için “evet” cevabını veriyorsanız, İspanyolca kursu için zamanınız gelmiş demektir. Bu güzel ve romantik dili öğrenmek, dünyayı ayaklarınızın altına serecek ve Rick Steves ya da Hilary Clinton’dan daha fazla seyahat etmenizi sağlayacak.

Yeni bir dil öğrenmek, uzun ve emek isteyen bir uğraştır. Özel hayatınızdan ve işten arta kalan zamanlarınızdan fedakârlık etmek ve İspanyolca derslerinde öğrendiklerinizi evde çalışmak zorundasınız. Hatta bazen karşılaştığınız engeller ya da hayal kırıklıkları, havluyu atmanıza -tamamen vazgeçmenize- bile neden olabilir. Ama hayır! Asla vazgeçmeyin ve böyle bir anda, “Neden İspanyolca öğreniyorum?” sorusunu kendinize sorun. İşte bu sorunun cevapları, aşağıda sizi bekliyor.

İspanyolca yurtdışında yaşamak için harika bir dildir

Costa Rica. Spain. Peru. Bu büyülü ülkelerin hepsi eşsiz kültürlere, muhteşem manzaralara sahiptir ve harika insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Yerel dillerini bilmeden onları ziyaret etmek mümkün olsa da, İspanyolca konuşabiliyor olmak size daha zengin bir deneyim sağlayacaktır. Birçok okul, İspanyolca programlarının bir parçası olarak yurtdışında okuma şansı sunuyor. İspanyolcayı daha akıcı konuşmanın en iyi yollarından biri etrafınızı tamamen bu dille kuşatmaktır. Yurtdışı eğitim programlarının çoğunda, öğrenciler sadece İspanyolca konuşan ev sahibi ailelerin yanına yerleştirilir. İspanyolca konuşulan bir ülkede yurtdışında okumak, hayal edebileceğinizden daha hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte bu aşama için bir başlangıç yapmanız şart! İspanyolca kursu, size, bu dünya dili için harika bir başlangıç sunacaktır. Kursta geçirdiğiniz bir dönemin ardından, İspanyolca konuşulan bir ülkede gönüllü bir programa katılabilirsiniz. Bu, seyahat etmenin ve İspanyolcayı uygulayarak insanları tanımanın harika bir yoludur. Yurt dışında eğitim programları gibi, yurtdışındaki gönüllü kuruluşlar da katılımcıları genellikle ev sahibi ailelerin yanına yerleştirir. Böylece İspanyolca kursu ile öğrendiğiniz ne var ne yoksa en başından itibaren pratik yapma şansına sahip olursunuz. Ama az önce de söylediğimiz gibi bazı gönüllü programlar, onlara katılmak için en az temel İspanyolca bilgisi gerektiriyor, bu yüzden en kısa sürede ya da bugün çalışmaya başlayabilirsiniz!

İş başvurusu formunda “İspanyolca biliyor” kutusunu işaretleyin

Hepimiz iş başvuru formalarındaki kutucukları biliyoruz. Yabancı dil kutuculukları birçoğumuz için kâbustur. (Keşke öyle olmasa!) İngilizce, doğal olarak bildiğiniz var sayılan dildir. İkinci kutudaki dil seçeneklerinden birinde, İspanyolcayı işaretlemek, size dünyanın pek çok kapısını açacak güçtedir. Hızla küreselleşen dünyada İspanyolca konuşabiliyorsanız eğer, kariyer hedeflerinize büyük adımlarla yaklaşıyorsunuz demektir. Eğer buna bir kanıt arıyorsanız, “İspanyolca” anahtar kelimesiyle, İnternet’te basit bir şekilde iş arama girişiminde bulunabilirsiniz. Böylece söylediklerimizin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. Ve tabii İspanyolca konuşabiliyor olmak, sizi, işverenin gözünde çok daha üst düzeye taşıyacaktır.

Zihinsel zindelik ve pratiklik kazanmak

Haftada 3 ya da 4 kez spor mu yapıyorsunuz? Bu harika çünkü fiziksel zindeliği korumak büyük önem taşıyor. Peki, zihinsel zindeliği korumak ve iş hayatında daha pratik olmak için neler yapmak gerekiyor? İspanyolca öğrenmek zihninizi daha zinde tutmak için harika bir yoldur. Bununla birlikte İspanyolca, kısa süre içerisinde daha fazla dil öğrenmenizi kolaylaştırır. Time dergisinde yer alan bir makalede, çok dilli insan beyninin belirsizliklerle daha hızlı başa çıkabilme, çatışmaları çözme ve Alzheimer hastalığına daha iyi direndiğini belirtiliyor. Kim öğrendiği bir dilden daha fazla yararlanmak istemez ki?

İş dünyasını, insanları ve kültürleri tanımak için öğrenin  

Bir iş toplantısında çevirmen ne kadar iyi olursa olsun, bu, karşınızdakiyle kuracağınız direkt diyalog gibi olmayacaktır. Aynı durum kitaplar ya da filmler için de geçerlidir. Orijinal dilinden bir diğerine çevrilmiş kitaplarda her zaman küçük kayıplar olur tıpkı İspanyolca bir filmi dublajla izlemenizde olduğu gibi. İşte size İspanyolca öğrenmek için bir sıra neden daha! Edebiyat, sinema, televizyon şovları ve tabii ki ilk sırada iş toplantıları, her zaman kendi dilinde çok daha orijinaldir.  Bunların yanı sıra ana dili İspanyolca olanlar da konuşabileceksiniz ki, bu da yurt içinde ya da yurt dışında pek çok arkadaş edinmenize yardımcı olacaktır.

İspanyolca konuşmak, hayal edemeyeceğiniz kadar çok şeyi yapabilmenizi olanak tanıyacaktır. İş, seyahat, çalışma veya eğitim yoluyla sizi dünyanın dört bir yanına, büyülü ülkelere götürecektir. Ve tabii kariyerinizde hızla ilerlerken harika insanlarla da tanışma fırsatı yakalayacaksınız. Öyleyse “Neden?” sorusunu bir tarafa bırakıp, “İspanyolca kursuna ne zaman başlayabilirim?” sorusunu kendinize sormanın zamanı geldi.

İspanyolca kursu

İspanyolca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. İspanyolca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile İspanyolca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

İtalyanca Özel ders, italyanca seviye tespit sınavı ve İspanyolca seviye tespit sınavı için ilgili linklere tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Ahali ne demiş ?

Etiketler

, ,
   

Ben Kimim ?

Bilgi Ben Emirhan. Burası da benim kişisel mecram. Epeydir web sitesi işleriyle uğraşıyorum... Her neyse bu kadar bilgi yeter. Devamı için tam da şu yandaki butona tıkla. Devamı...
Bağlantılar: Çağrı Şahin kimdir Forvetbet Giriş adresi çankaya escort beylikdüzü escort gaziantep escort gaziantep escort

Neler Biliyorum ?

WordPress 60% Complete
C/C++ 95% Complete
HTML 80% Complete
CSS 80% Complete

Copyright © 2014 Tüm hakları tarafımca saklanmaktadır.