Emirhan Bülbül

RedHack Kimdir ?

RedHack (Kızıl Hackerlar) 1997 yılında kuruldu. Grup 12 kişiden oluşmaktadır. Grubun asıl kurucusu MaNYaK takma adlı kişidir. 2012′nin şubat ayında “Ankara Emniyet Müdürlüğünün” internet sitesini hackleyerek isimlerini duyuran grup aynı zamanda 350′ye yakın emniyet müdürlükleri sitelerini çökerterek bir süre kullanım dışı haline getirdi. Eylemleri hep haklıdan yana olmuştur. Son zamanlarda olan geziparkı eylemlerindede eylemcilerin yanında olan RedHack, her zaman haklının yanında bulundu.

21 Mart 2012 tarihinde Özel Yetkili Ankara Başsavcılığı’nın yapmış olduğu özel operasyonlar sonucunda RedHack’in üyesi olduğu iddia edilen 17 kişi ele geçirildi.17 kişiden 7′si terör suçları kapsamında gözaltına alınarak tutuklandı. RedHack’in yapmış olduğu açıklamaya göre; tutuklananlardan hiç birisi RedHack grubuna ait olmadıklarını belirtti.

Aynı zamanda aldığım duyumlara göre  RedHack,komünizm ideolojisine sahip,terör örgütleri ile birebir bağlantısı olan bir grupmuş. RedHack aynı zamanda internet ortamının bazılarında terör örgütü yandaşlarından olmak üzere oldukları belirtiliyor.

Yorum Yap

Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al