Emirhan Bülbül

Tanıtım Yazısı Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Tanıtım yazısının ne olduğu açık. Tanıtım yazısı tanıtım yazısıdır. Biraz  garip bir cümle oldu ama doğru oldu, tanıtım yazısı zaten bir açıklamadır fakat soruyu daha dar alanlara iterek ve niçin, nasıl gibi soruları da işin içine katarak güzel bir soru çıkarabilir ve cevaplayabiliriz. Bahsettiğim tanıtım yazısı hepimizin bildiği tanıtım yazısı olan  web siteleri için tanıtım yazısıdır. Ben net ve kafanızda kalıcı bir bilgi vermek amaçlı iyice açıklamak istedim.

Tanıtım Yazısının Önemi

Tanıtım yazısı  önemlidir. Tanıtımı hangi site üzerinde yapacaksanız ona göre bir kaliteli tanıtım durumu söz konusudur. Tanıtım yazısının önemli olmasını sağlayan noktalardan biri de tanıtım yazısının hem kullanıcıya hem de arama motoruna hitap ediyor olmasıdır.

Tanıtım Yazısıyla Backlink Aynı Şeyler mi ?

Tabii ki hayır. Dedim ya tanıtım yazısı hem kullanıcıya(insana) hem de arama motorlarına hitap eder. Ayrıca tanıtım yazısı içerisindeki anahtar kelime ve başlığa göre link verilen yani tanıtılan siteyi bahsedilen konuya göre bir yükseltme yapar. Backlink bu işin ektsrasıdır çünkü işin aslı tanıtım yazısı ve bir link ile tanıtılan yazıyı vurgulamadır.

Peki Nasıl Bir Siteden Tanıtım Yazısı Almalıyız ?

  • Tanıtım yazısı alacağımız site bizim sitemizden yaş olarak en az 1 yıl büyük olmalı ve kesinlikle kaliteli olmalı.
  • Backlink alınacak sitenin içeriği illegal olmamalı
  • Terkedilmiş ve sadece eskimiş bir alan adı var diye bir siteden tanıtım yazısı almayın
  • Tanıtım yazısı alacağınız site mümkünse ziyaretçi alan bir site olsun dedim ya hem ziyaretçi hem arama motoruna hitap eder.
  • Google tarafından spam cezası almamış bir site olmalı.
  • En önemlilerinden birisi de sitenin kategorisi sizin sitenize çok yakın ya da aynı kategoride olmalı.

Ne Zaman Tanıtım Yazısı Almalıyım ?

Siteniz açılır açılmaz almayacaksınız tabii, önce siteniz kaliteli yazılarla dolacak arama motorunda az çok hit alacak ondan sonra tanıtım yazısı alacaksınız. Sitenize kaliteli 20-30 yada sizin hızınıza bağlı belli sayıda konu girip arama motorundan az çok hit almaya başladığınız zaman tanıtım yazısı alabilirsiniz. Zaten tanıtım yazısı seo’nun bir parçasıdır ve aşamasıdır.

Uygun ödeme seçenekleri ve avantajlı tanıtım yazısı paketleri ile tanıtım center bünyesinde yer alan tüm sitelerden sizlerde kısa sürede sipariş verebilirsiniz. Alacak olduğunuz yazıların silinmeme garantisi ve akabinde bir çok ekstra özellikte sizleri bekliyor olacaktır.

 

Yorum Yap

Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al