Müzik ve Teknolojiyle arası iyi olan bir zat-ı muhterem.

Webmasterlar İçin En İyi Tüyolar
3 sene önce 646 okunma Webmaster

Merhaba webmaster arkadaşlarım.Kişisel gelişimim ve araştırmalarım doğrultusunda, başarılı bir webmaster olabilmeniz için kişisel deneyimlerimden yola çıkarak sizlere birkaç tavsiye vereceğim. Umarım bunlar sizlere faydalı olacaktır.Eğer kendinizin webmaster olduğunu düşünüyorsanız, web aleminde kodları kullanarak bir şeyler yapabilmelisiniz. Nasıl ki her photoshop indiren grafiker değilse, elbette ki her internette takılan kişi webmaster değildir.

Webmaster olan kişiler kendilerini sürekli geliştirmeliler. Html, Php, Flash, Css gibi seçenekleri kullanarak bir site oluşturma konusunda kendilerini yeterli derecede yetiştirmeliler. Herhangi bir sorun olduğunda o sorunu çözebilmelidirler.

Webmaster olan kişiler kendilerini sürekli güncellemelilerdir. Örneğin yakın zamanda çıkmış olan HTML5 ve Css3 gibi yeni kodlamalara uyum sağlayabilmeli, farkı kapatmak adına onları hemen öğrenmeliler.

Kodlamaları yaparken, istenilen tasarımları birebir yapmalılardır. Gözlerine hoş gelmeyen bölümleri düzenlemek bir webmasterın işi değil çünkü. Kodlama esnasında W3C Standartları gibi Seo’ya uygun özelliklere özen göstermelidirler.

Bunlar, webmasterların tasarımları kodlarken dikkat etmelerini tavsiye ettiğim şeyler. Bir de kişisel tercihlerine göre bir tavsiyem var. Bence webmaster kişiler mutlaka forumlarda aktif, yardımsever kişiler olmalılar. (şahsi yorumum.) Çünkü yardım, bilgiyi arttırırken karşısındakine bir şeyler katmaktır. Hem kişisel gelişim, hem öğrenim amacıyla önemlidir.

Ahali ne demiş ?

Etiketler

Diğer Projelerim
   

Ben Kimim ?

Bilgi Ben Emirhan. Burası da benim kişisel mecram. Epeydir web sitesi işleriyle uğraşıyorum... Her neyse bu kadar bilgi yeter. Devamı için tam da şu yandaki butona tıkla. Devamı...
Bağlantılar: Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al

Neler Biliyorum ?

WordPress 60% Complete
C/C++ 95% Complete
HTML 80% Complete
CSS 80% Complete

Copyright © 2014 Tüm hakları tarafımca saklanmaktadır.