Emirhan Bülbül

Webmasterlar İçin En İyi Tüyolar

Merhaba webmaster arkadaşlarım.Kişisel gelişimim ve araştırmalarım doğrultusunda, başarılı bir webmaster olabilmeniz için kişisel deneyimlerimden yola çıkarak sizlere birkaç tavsiye vereceğim. Umarım bunlar sizlere faydalı olacaktır.Eğer kendinizin webmaster olduğunu düşünüyorsanız, web aleminde kodları kullanarak bir şeyler yapabilmelisiniz. Nasıl ki her photoshop indiren grafiker değilse, elbette ki her internette takılan kişi webmaster değildir.

Webmaster olan kişiler kendilerini sürekli geliştirmeliler. Html, Php, Flash, Css gibi seçenekleri kullanarak bir site oluşturma konusunda kendilerini yeterli derecede yetiştirmeliler. Herhangi bir sorun olduğunda o sorunu çözebilmelidirler.

Webmaster olan kişiler kendilerini sürekli güncellemelilerdir. Örneğin yakın zamanda çıkmış olan HTML5 ve Css3 gibi yeni kodlamalara uyum sağlayabilmeli, farkı kapatmak adına onları hemen öğrenmeliler.

Kodlamaları yaparken, istenilen tasarımları birebir yapmalılardır. Gözlerine hoş gelmeyen bölümleri düzenlemek bir webmasterın işi değil çünkü. Kodlama esnasında W3C Standartları gibi Seo’ya uygun özelliklere özen göstermelidirler.

Bunlar, webmasterların tasarımları kodlarken dikkat etmelerini tavsiye ettiğim şeyler. Bir de kişisel tercihlerine göre bir tavsiyem var. Bence webmaster kişiler mutlaka forumlarda aktif, yardımsever kişiler olmalılar. (şahsi yorumum.) Çünkü yardım, bilgiyi arttırırken karşısındakine bir şeyler katmaktır. Hem kişisel gelişim, hem öğrenim amacıyla önemlidir.

Yorum Yap

Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al