Emirhan Bülbül

Joomla Nedir ?

2000 yılından itibaren kullanılmaya başlayan bu sistem, çıktığı zamandan bu yana birçok ödül kazanmıştır. İçerik yönetim sistemi anlamına gelir.

Dünya üzerinde wordpress’ten sonra en çok tercih edilen içerik yönetim sistemidir. Bu sistem sayesinde istediğiniz tarzda siteler hazırlayabilirsiniz. Sitelerinizi geliştirebilir, yayınlayabilirsiniz. Haber sitelerinden, müzik sitelerine, kişisel sitelere ya da sosyal paylaşım sitelerine kadar birçok alanda tasarımlar yapabilirsiniz.

Joomla size kaynak olarak ücretsiz sunulmaktadır. Bu sistem dünyada binerce kişi tarafından gönüllü olarak düzenlenmektedir. Sürekli güncellenen ve geliştirilen bir sistemdir.

Joomla sayesinde HTML ve PHP kodlamalar hakkında fikri olmayanlara büyük kolaylık sunmakta. Profesyonel dizaynlı siteler geliştirilmesine yardımcı olur. Joomla tüm dünyada şirket iç ve dış ağları, çevrimiçi haber gazeteler, e- ticaret, hükümet uygulamaları, portallar, okul, bireysel, şirket portalları, küçük, büyük iş yeri sitelerinde birçok alanda kullanılmaktadır. En önemli sitelerin tasarımında kullanılan bu sistem, kendi içinde büyüdükçe büyüyor. Tüm ihtiyaçların karşılanmasına destek veriyor. Joomla yeni çıkan sürümleriyle yeni gelişmelere imzasını atıyor. Gün geçtikçe keşfedilen ve daha da büyüyen bir içerik yönetimi olmaya devam ediyor.

Yorum Yap

Elektronik Sigara E Sigara Likit Smok takipçi satın al